Uzależnienie od telefonu, tableta i komputera

Statystki są zatrważające. W ostatnich latach liczba dzieci uzależnionych od tabletów potroiła się. Jeszcze bardziej niepokojący wiek uzależnionych. Okazuje się bowiem, że problem z uzależnieniem od tabletów i telefonów dotyka nawet niemowlaki!

Uzależnienie od telefonu – konsekwencje podobne jak przy alkoholu i narkotykach.

Dla młodych ludzi (czytaj: ekranizatorzy) dorastających w hiper-połączonej, nieustającej erze pierwszego stulecia trzeciego tysiąclecia, nieskrępowany dostęp do technologii obarczony jest czymś, co może wydawać się pojawieniem zaburzeń nastroju (link is external). Nic dziwnego. Może się również zdarzyć, że lęk i depresja będą powiązane z czasem z dala od elektronicznej stymulacji spowodowanej przez smartfony i pozornie niekończący się szereg nowych aplikacji, które napędzają samookreślenie, przynajmniej do zewnętrznej konsumpcji i interakcji społecznych. Dla tych, którzy kończą lato na obozie bez telefonów, przejście z powrotem do domu i szkoły może być wypełnione lekcjami od czerwca, lipca i sierpnia. Rzeczywiście,  w artykule „Kampanie Summer Camps mówiącego o  egzekwowaniu zakazów używania telefonów, nagradzana reporterka National Public Radio Tovia Smith przytoczyła ewolucję reakcji emocjonalnych na skrócenie czasu spędzanego z telefonem przez wielu nastolatków z Cape Cod Sea Obozy (link is external) w Brewster, Massachusetts.

 

 uzaleznienie od telefonu kopmutera i tabletu

„Kiedy po raz pierwszy zjawia się 16-letnia Lily Hildreth, mówi, że stale” stuka w moje kieszenie, a ty jesteś jak, czego mi brakuje? ” Według 15-letniego Jacka Reilly’ego, „rzeczywiście ma wibracje. Cóż … trochę. Mówi, że przez kilka tygodni czuł drżące wibracje z pustej kieszeni. Wierząc, że otrzymał SMS-a, przeszukał kieszenie myśląc: „Gdzie jest mój telefon? Jak, och, czekaj, nie mam swojego telefonu. Jestem na obozie! ” 16-letni Jonah Bachman na nowo odkrył radość z czytania po pięcioletniej przerwie. „” Zapomniałem, jak bardzo lubię czytać! „Od czasu, gdy przestał nazywać telefon, mówi, że jest bardziej zaangażowany w kontakt z przyjaciółmi i na zewnątrz. „Często zdarza się, że chodzę po okolicy … w dół do oceanu, po prostu jestem tam,” mówi. Rozmowa Smitha z 17-letnią Aggie Chamlin zawierała podobne tematy. „Mam na myśli ten widok! Zdecydowanie chcesz, żeby twoi przyjaciele to zobaczyli „- mówi Chamlin. „Chodzi mi o to, jak mógłbyś nie chcieć się tym pochwalić?” Jeden z uczestników obozu miał autentyczne objawy odstawienne. Teraz mówi, że jest w stanie być bardziej sobą. nawiązywać przyjaźnie z dziećmi, które nie są dokładnie w jego strefie komfortu – dzieci, z którymi nigdy nie rozmawiałby w domu. „” Myślę, że telefon komórkowy to wirtualna ściana, którą sam sobie wymyśliłeś „- mówi. „Korzystasz z telefonu i nie musisz komunikować się z tą osobą. Po prostu nie musisz.

 


” Brooke Hackel, 16 lat, mówi, że życie bez technologii najpierw wydawało się restrykcyjne, ale teraz wydaje się wyzwalające. Smith donosi: „I całkowicie wyleczyła ją” FOMO „lub” Strach przed zagubieniem „, którą czuje, gdy przewija się przez uśmiechnięte, roześmiane posty innych osób. „Czuję, że media społecznościowe bardzo mnie stresują” – mówi. „A więc niemożność używania telefonu całkowicie temu zapobiega. Nie ma nic, czym możesz się martwić, ponieważ jest to w twoich rękach. ” Jest to również kwestia rąk rodziców, zmiana wielu matek i ojców może mieć trudności z nawigacją. Ale o to chodzi. Jak wyjaśniłem zdegenerowanemu rodzicowi 16-letniego obozowicza, standardem terapii jest celowe tworzenie obozowisk letnich, które różnią się od współczesnego świata, w którym dzieci i nastolatki mieszkają przez resztę roku. Polityka Cape Camps Sea Camps stwierdza, że ​​kultura i społeczność, które chcemy ustanowić na obozie, różnią się od kultury, w której wychowujemy nasze dzieci. Obóz może nadal zapewniać doświadczenie, w którym młodzi ludzie pracują i aktywnie grają, tworzą emocje poprzez kreatywność i cieszą się przyjaciółmi bez zakłóceń w elektronicznym świecie.

 

Bette Bussel, dyrektor naczelny American Camp Association w Nowej Anglii (link is external), powiedział mi: „Kiedy kampery odłączają się od technologii, często są dwie główne zalety. Jedna pochodzi z siły prawdziwej interakcji twarzą w twarz, druga z szansy na poruszanie się i bycie aktywnym. Angażując się z innymi dziećmi i doradcami osobiście, kempingi budują umiejętności komunikacji i współpracy, które okażą się przydatne, jeśli nie będą nieocenione po obozie, na studiach iw życiu dorosłym. Obozowicze stają się naturalnie bardziej aktywni fizycznie bez ekranów do oglądania lub do wykorzystania w mediach społecznościowych. Obóz nie jest miejscem osiadłym. „Wyjaśniała:” Obozy letnie stwarzają wyjątkowe możliwości zaangażowania, które nie są dostępne w domu lub w szkole. Brak technologii ma wiele wspólnego z tworzeniem tych zmieniających życie szans. ” Obóz wspiera także niezależność i transformacyjne przejście od zewnętrznego umiejscowienia kontroli – narzucone przez rodziców i innych autorytatywnych dorosłych – do wewnętrznego, w którym dzieci, nastolatki i wschodzące osoby dorosłe uczą się sztuki samoregulacji lub dokonują wyborów, które są  w dobrym interesie własnym i społeczności, w której mieszkają. Mimo to czas z dala od komunikacji elektronicznej może być trudny.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *