Lekcje gitary – wpływ na rozwój człowieka

W jaki sposób nauka gry na gitarze zmienia nasze dobre samopoczucie w tak głęboki sposób? Badania sugerują, że mózgi gitarzystów działają nieco inaczej niż wszystkie inne. Niektórzy postrzegają to jako chytre skinienie dziwacznego geniuszu niektórych mistrzów. Z drugiej strony, istnieją tu dowody fizjologiczne. Poznaj korzyści, które dają gitary klasyczne

Poznaj plusy gitarowej edukacji

Sztuka nauki gry na akordach i czytania nut otwiera nowe ścieżki neuronowe. Zasadniczo gitarzysta poprawia swój mózg w pozytywny sposób, co prowadzi do różnego rodzaju korzyści poznawczych. Korzyści z gry na gitarze można podzielić na 5 różnych obszarów:
  • Umiejętności socjalne   
  • Osobiste korzyści    
  • Korzyści zawodowe   
  •  Korzyści dla zdrowia psychicznego   
  •  Fizyczne korzyści zdrowotne

 

Ten przewodnik po zaletach nauki gry na gitarze spojrzy na kluczowe pozytywne punkty we wszystkich pięciu z tych kategorii. Niektóre będą oczywiste, inne mogą być bardzo zaskakujące. Zacznijmy od korzyści społecznych związanych z grą na gitarze.

 

lekcje gitary klasycznej a psychika

 


1. Korzyści socjalne

Gitara jest instrumentem, który łączy ludzi w grupie i łączy je za pomocą muzyki. Społecznie gitarzyści mogą korzystać z następujących plusów: poprawiają nastrój, grając na gitarze w pokoju pełnym ludzi. Niewiele instrumentów równa się gitarze, jeśli chodzi o zjednoczenie ludzi. Pianina mogą oferować podobną atmosferę we właściwym , ale gitary mają dla nich poczucie spontaniczności. Zabierz jedną na imprezę i możesz łatwo być w centrum uwagi. Zaczyna się od kilku roztargnionych akordów, aby dodać nieco nastroju. Wtedy możesz łatwo zostać zbombardowany prośbami o piosenki, a skończysz na dużej grupie śpiewającej.

Jest jednak haczyk. Musisz mieć możliwość odtwarzania piosenek! Ta dziwna notatka może być ujmująca, ale musisz być dość kompetentny, aby pozyskać ludzi. Dlatego ważne jest, aby nauczyć się grać, a nie bawić się na gitarze. Tutaj, polskich szkołach, możesz rozpocząć  kilkudniowy program gitarowy.

 

Gitara – klasyczny patent na nowe znajomości

Wprowadź nowych ludzi w swój świat, ujawniając ukryty talent. Nieśmiały, skromny facet na przyjęciu może być początkującym autorem piosenek lub utalentowanym perkusistą. Twoja spontaniczna gra może zachęcić go do odwagi, by z tobą porozmawiać. Następnie są członkowie płci przeciwnej. Faceci mają coś dla dziewczyn, które mogą grać na instrumencie i na odwrót. Podobnie nigdy nie umknie uwadze członków zespołu, że to często gitarzysta poznaje najlepsze dziewczyny.

 


Bas raczej nie

Gitara basowa po prostu nie jest seksowna. Tylko wizerunek faceta z gitarą w dłoniach może zmienić pierwsze wrażenie kobiety. Pomaga jednak, jeśli możesz go poprzeć talentem.

 


2. Korzyści osobiste

Jest więcej powodów, aby podnieść gitarę niż zajadać pizzę. Odpowiednie lekcje i pasja mogą Cię przenieść na nowy poziom. Możesz odejść od niepewnego grajka, grającego w klasyki w swojej piwnicy, z prawdziwym muzykiem, tworząc własne riffy. Jednak to  coś znacznie więcej. Staniesz się dobrze uzbrojoną osobą, ucząc się grać na gitarze.

Oto niektóre z kluczowych zalet gry na gitarze dla rozwoju osobistego:

 

Poprawisz swoją koncentrację i pamięć, ucząc się czytać zapisy gitarowe i tworząc kształty akordów. Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Zurychu wykazały, że obszary mózgu odpowiedzialne za pamięć były stymulowane podczas gry na gitarze. Dotyczy to zarówno pamięci poznawczej, jak i mięśniowej. Dzieciom z ADHD zaleca się czasami wybieranie instrumentu, który pomoże im skupić energię na czymś kreatywnym i pozytywnym.

Lepsza gra i dyscyplina pomogą ci skupić się na tej nowej umiejętności i poprawić koncentrację. To hobby pomaga również muzykom poprawić pamięć. Obsługuje się wiele zadań, takich jak dociskanie, kostkowanie itp, poprawiając koordynację rąk, umiejętności czytania i słuchania.

Podczas ćwiczeń gitarzyści nie tylko rozwijają swoją muzykalność, ale także stają się dobrymi multitaskerami. Są w stanie:    czytać gitarowe tabulatury i śpiewniki.  To może wydawać się dość skomplikowane, gdy dopiero zaczynasz. Ale ludzki mózg ostatecznie zmieni się, by lepiej przystosować się do wielozadaniowości. Gdy zdobędziesz tę cenną umiejętność, możesz ją zastosować poza praktykami gitarowymi.

Zwiększ swoją pewność siebie i osiągnij poczucie spełnienia, tworząc nowe cele, takie jak opanowanie piosenki gitarowej. Zalety z gry na gitarze jak unikalne akordy, doskonalenie piosenek i odgrywanie gitarowych solówek to tylko niektóre z największych wyzwań, z jakimi zmierzy się każdy gitarzysta.

Jednak poczucie osiągnięć zdobyte dzięki temu jest naprawdę satysfakcjonujące. Osiągnięcia takie jak te uczą nas, że dla dorosłych jest coś więcej niż nagrody finansowe. Granie na gitarze jako hobby może dać nam poczucie spełnienia, które mogło zostać utracone lub nie zostało w pełni zbadane.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *